WAŻNE: OD ROKU 2024 REALIZUJĘ TYLKO PROJEKTY INSPIROWANE: BAJKAMI/KRESKÓWKAMI, KOMIKSAMI/KSIĄŻKAMI, FILMAMI/SERIALAMI ORAZ MUZYKĄ (W TYM PORTRETY).

KURTKI ŚLUBNE ZNAJDZIESZ W ZAKŁADCE „KURTKI HAFTOWANE”. 

Hej! Poniżej znajdziesz formularz, który należy wypełnić, aby uzyskać wycenę. Nie ma niestety innego sposobu wyceny. Wypełnij go baaardzo dokładnie – to znacznie przyspieszy nam ten niezbyt przyjemny proces… Wiem, wiem, mi też się czasem nie chce! 😉 Niestety, wszystko wyceniam indywidualnie, także nie ma cen mniej-więcej, +/-, widełek, pułapu (…). Nie pytaj proszę o to i nie naciskaj „no, ale tak mniej-więcej”. Uwierz, że gdybym była w stanie określić to mniej-więcej to z pewnością dodałabym tu cennik do wglądu :)!

Najfajniej, jeśli przygotujesz inspiracje, które podrzucisz mi potem mailowo – to jest najszybsza droga do błyskawicznej wyceny. No, prawie błyskawicznej, bo czasem też śpię / robię coś innego! 😉

Staram się odpowiadać w przeciągu 1-5 dni roboczych. Obecnie ze względu na to, że przyjmuję zamówienia na za ROK – może to potrwać chwilę dłużej. Proszę, nie pospieszaj mnie innymi kanałami – czasami jestem po prostu zajęta malowaniem, warsztatami lub innymi wątkami do pracy. Jestem jedną osobą, dlatego czasem chwilkę dłużej trzeba poczekać na odzew, ale… obiecuję, że będzie warto! 🙂 Wiem, że są momenty, kiedy potrzebujecie kurtek „na już” – pamiętaj jednak, że realizacje LAST MINUTE są możliwe tylko, jeśli mam wolne miejsce i jestem w stanie Cię przyjąć. Nie miej mi za złe, jeśli kalendarz jest już na tyle pełny, że nie dam rady zrealizować Twojej kurtki w ekspresowym terminie. Gwarancją terminu jest odezwanie się do mnie na około 8-10 miesięcy przed datą, na którą potrzebujesz kurtkę mieć u siebie, a i czasem zdarza się, że terminu już po prostu nie mam. Wszystko poniżej terminu realizuję tylko, jeśli pozwala mi na to czas. Jeśli na górze strony widnieje informacja „BRAK TERMINÓW” to oznacza, że niestety nie odpowiem już na Twój formularz dotyczący wyceny.

Jeśli masz pytania – możesz napisać do mnie na Instagramie @custombymj lub zadać je mailowo po uzyskaniu odpowiedzi. Nie pisz proszę i tu i tu, bo wydłuża to czas mojej odpowiedzi dla Ciebie i innych. Wystarczy w jednym miejscu – na pewno odpowiem! 🙂 Sprawdź też koniecznie Q&A, które znajdziesz pod formularzem zanim zdecydujesz się na współpracę ze mną. 

Mam nadzieję, że nasza współpraca będzie dla Ciebie samą przyjemnością!

Już się nie mogę doczekać, co wymyśliłaś/eś!


Najczęściej zadawane pytania:

Jaki wybrać termin realizacji? 

Najlepiej z minimum miesięcznym wyprzedzeniem. Różne sytuacje się zdarzają i ja również jestem tylko człowiekiem i może mi się zdarzyć opóźnienie. Zastosujmy wobec siebie zasadę ograniczonego zaufania i złóż zamówienie z wyprzedzeniem. :)!

Przykład: Bierzesz ślub w maju. Zapisz się wobec tego na kwiecień. Wtedy w kwietniu będziemy mieć czas na malowanie, podesłanie efektu końcowego, ewentualne poprawki i rozliczenie oraz wysyłkę. W taki sposób kilka dni ewentualnej obsuwy nie będzie miało znaczenia – ani kiedy Ty będziesz czekać na wypłatę lub nie podasz danych ani jeśli ja będę potrzebować kilka dni więcej na dopieszczenie Twojej kurtki.

UWAGA: W ręcznym malowaniu całkowicie normalne jest, że do szacowanego czasu należy dodać +/- kilka dni. Jeśli potrzebuję więcej czasu na szczegóły, dorobienie czegoś – to muszę go po prostu wziąć. Dla mnie najważniejszy jest efekt końcowy, a zdarza się, że też mam gorszy dzień, wolniej idzie mi praca, wyjdzie jakiś nieoczekiwany problem, jak w każdej działalności czy po prostu, nie wyrobię się, wezmę za dużo na głowę. Staram się takich sytuacji unikać jak ognia, ale to nie jest możliwe, aby uniknąć ich całkowicie. Ręczne malowanie wymaga czasu i cierpliwości! Jeśli zależy Ci na dużo szybszej realizacji – wybierz coś z mojej oferty haftu. 🙂

Ile wynosi zadatek?

Zadatek wynosi 10-20% wartości, którą podaję przy wycenie. Aby zarezerwować swój termin konieczna jest wpłata zadatku. Nie rezerwuję terminu bez wpłaty. Jeśli zapomnisz wpłacić, mimo że byłeś/aś zdecydowany/a – nie miej do mnie pretensji, że miesiąc czy dwa później nie mam już terminu. Terminy znikają dość szybko, zwłaszcza te, które obejmują sezon ślubny i Święta.

Jak przebiega cały proces?

Wycena –> zadatek –> rezerwacja terminu –> na 1,5 miesiąca przed datą kontakt od Ciebie w sprawie potwierdzenia szczegóływ –> jeśli wysyłasz do mnie kurtkę, to właśnie na tym etapie –> dostajesz projekt do akceptacji –> maluję –> podsyłam efekt końcowy –> rozliczamy resztę umówionej kwoty –> wysyłam do Ciebie kurtkę

Najpierw wyceniam Twój pomysł. Jest to zwykle wycena „widełkowa”. Dlaczego nie podaję konkretnej kwoty tylko właśnie „widełki”? To, co opisujesz w formularzu to jest wstępny pomysł, podobnie jak inspiracja, którą wyślesz to tylko inspiracja. Prawdziwy projekt dostajesz ode mnie na początku miesiąca, na który jesteś zapisana/y. Wtedy wraz z projektem dostajesz konkretną cenę za ten właśnie projekt. Cena jest nie większa niż górna kwota podana przy początkowej wycenie. Jeśli chcesz coś dodać – cena wzrasta. Jeśli chcesz coś podmienić – cena zwykle zostaje taka sama. Jeśli chcesz coś odjąć – spada.

Przykład: Wyceniłam Twój pomysł na 400-600 zł. Otrzymałeś/aś projekt w górnej kwocie, czyli 600 zł. Chcesz dodać jeszcze kwiaty + kilka szczegółów z przodu. Cena wzrasta o ilość dodatkowych elementów, a po jej akceptacji dostajesz wizualizację wzbogaconą o wybrane elementy.

Po akceptacji projektu maluję. Nie podsyłam etapów swojej pracy – niestety nie pozwala mi na to czas, aby każdy etap podrzucić klientowi, także jeśli chcesz zobaczyć jak powstaje Twoja kurtka – śledź moje social media! Często w stories pojawiają się poszczególne etapy tego, nad czym obecnie pracuję! 🙂

Po malowaniu podrzucam Ci efekt końcowy. Jeśli wszystko jest okej – rozliczamy się. Cena nigdy nie wzrasta o ile nie chcesz nic dodać. Nawet jeśli chcesz coś dodać – zawsze zanim wprowadzę zmiany, poinformuję Cię jaka będzie wysokość dopłaty.

Jeśli potrzebujesz poprawek – wprowadzam je.

Wysyłka następuje po zaksięgowaniu wpłaty na moim koncie.

UWAGA:

Wszelkie wytyczne, rozmiary, inspiracje, dostarczenie mi kurtek na czas: leży po stronie klienta. Często nie mam czasu się upomnieć i latać za kimś „hej, Twój termin się zbliża”. Dlatego od razu na początku informuję Cię, abyś zapisał/a przypomnienie w kalendarzu i sam/a pamiętał/a o dostarczeniu mi wszelkich szczegółów, a przede wszystkim kurtek, jeśli je do mnie wysyłasz.

Formularz jest już dla mnie potwierdzeniem wytycznych i rozmiarów. Jeśli rozmiar lub wytyczne się zmieniają nie jestem w stanie się tego domyślić – musisz mi to po prostu napisać.

Projekt do akceptacji jest jedynie wizualizacją, potwierdzeniem, że dobrze się rozumiemy. Kolorystyka, sama wielkość elementów czy jakieś drobne szczegóły – będą się różnić. Nie jestem tez grafikiem komputerowym, wobec tego moje wizualizacje to nie są nie wiadomo jak zaawansowane, szczegółowe, cudownie wycieniowane. To proste potwierdzenie ustaleń miedzy nami, że jeśli zamawiasz wianek z piwonii = otrzymasz wianek z piwonii.

Poprawki projektu dokonuję tylko, jeśli jest to duża zmiana koncepcji. Np. całkiem zmienia się napis, całkiem zmienia się układ czy główne elementy maja zostać zmienione / inaczej rozmieszczone.

Jeśli zrobię kwiaty czerwone na projekcie, a życzysz sobie później w mailu jednak różowe – nie wprowadzam takich poprawek na projekcie. Notuję to i wprowadzam bezpośrednio podczas malowania.

Nie robię projektów i wizualizacji napisów. Podajesz mi jaki chcesz napis, jaki styl napisu, ewentualnie otrzymasz kilka czcionek do wyboru, jeśli nie chcesz konkretnej.

Portfolio jest moim jednym wielkim projektem. Jeśli podoba Ci się to, co tam widzisz = spodoba Ci się również Twoja kurtka.

Pamiętaj też, że każda firma ma swoje zasady. Nie działam jak ktoś inny, działam jak ja. Zapoznaj się wobec tego z tymi zasadami zanim podejmiemy współpracę. Czasami zdarza się, że po przeczytaniu uznasz „ej, to nie jest osoba dla mnie”. I to jest dużo lepsze niż ewentualne nieporozumienia, które mogą wyniknąć podczas realizacji.

Pamiętaj proszę, że jeśli coś jest niejasne – lepiej dopytać. Napisać maila, zadzwonić. Nie czekaj do ostatniej chwili, bo może być już za późno na wprowadzenie zmian, a najważniejsze jest, aby efekt końcowy był w 100% Twoim wyobrażeniem.